Cedrea

Özellikler

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca CADES (CMS) formatında, elektronik imzalı doküman ve dosya oluşturma, imza doğrulama ve zaman damgası hizmeti alabilme amaçlı bir masaüstü istemci yazılımıdır. Oluşturulan e-imzalı dosya uzantısı “cms” dir.

İçinde birden fazla klasör olan bir klasör seçilip imzalandığında, yine aynı klasör isimleri ve aynı kırılımla farklı kaydetme özelliği bulunmaktadır.

CEDREA Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı, bilgisayar ortamında bulunan doküman ve dosyalara elektronik imza atılmasına ve imzalı dosyaları geçerlilik kontrolünün yapılmasına olanak tanımaktadır. İmza oluşturma ve imza kontrolü ile birlikte, istenirse zaman damgası hizmeti de alınabilmektedir.

“İmzalanacak Dosya Ayarları” bölümünden imzalanmak istenilen dosya uzantıları eklenebilir. Bu sayede klasör içinde, sadece eklenen uzantılı dosyalar imzalanabilmektedir. Örneğin sadece docx uzantılı dosyaları imzalanabilir.

Cedrea programı ile uzantısı fark etmeksizin bütün dosyaların imzalaması yapılabilmektedir.

Zaman Damgası entegrasyonu sayesinde, imzalanan dosyaya e-imza ile birlikte zaman damgası da eklenebilmektedir.

Sınırsız imzalama özelliği ile imzalama başına ücretlendirme yapılmamaktadır, imzalama - kullanım sınırı bulunmamaktadır.

Aynı dosyaya birden fazla imza atılabilmektedir. (aynı dokumanın birden fazla kişi tarafından imzalanmasına imkan tanımaktadır)

Yazılım kurulum yapılan bilgisayar için lisanslanmaktadır.

İmzalanan dosyanın sonuna .cms uzantısı gelerek kaydedilmektedir. Doğrulama ekranında orijinal dosya geri alınabilmektedir.

İmzalama sırasında sertifika iptal listeleri (SİL/CRL) ve gerçek zamanlı çevrim içi sertifika durum sorgusu (OCSP) aracılığıyla sertifika geçerlilik kontrolü yapılabilmektedir.

İmzalanacak tek bir dosya seçilebilir ya da dosyalar bir klasör haline getirilip, klasör seçilerek bütün dosyalar aynı anda imzalanabilir.

İmzalama işleminde imzalı dosyaya zaman damgası ekleme seçeneği de bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak, zaman damgası sunucu hizmeti TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır.

CEDREA yazılımının tasarımı ve geliştirilmesi tamamen TÜRKTRUST tarafından gerçekleştirilmiştir.

Teknik Özellikler

1

CEDREA Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) "Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğ"inde belirtilen CWA 14169, CWA 14170 ve CWA 14171 standartlarına uygundur.

2

İmzalama sırasında OCSP ve SİL/CRL kontrolü yapılabilir.

3

Oluşturulan imzalı dosyalar "Cryptographic Message Syntax (CMS)" standartlarına uygundur.

4

Ek güvenlik önlemi olarak klavyenin yanı sıra ekranda görüntülenen tuş takımı üzerinden şifre girebilme seçeneği sunulmuştur.

5

Masaüstü olan yazılım, kendi başına (stand alone) çalışma özelliği sayesinde herhangi bir ek kaynağa ihtiyaç duymamaktadır.

6

CEDREA, standartlarla uyumlu AKİS akıllı kart ve akıllı kart okuyucu ürünüyle çalışabilir.

Fiyat & Ödeme Seçenekleri

Ürün Perakende satış fiyatı NES paketi içinde
Ürün Lisansı Fiyat bilgisi için detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.
Banka Şube Şehir IBAN
İş Bankası Köroğlu Caddesi Şubesi Ankara TR28 0006 4000 0014 2340 5986 88
Garanti Bankası GOP Şubesi Ankara TR52 0006 2000 3240 0006 2987 03
Şekerbank GOP Şubesi Ankara TR93 0005 9019 5013 0195 0025 56
Denizbank Başkent Ticari Merkez ve Kamu Finansmanı Şubesi Ankara TR31 0013 4000 0038 4603 0000 03
QNBFinansbank Birlik Mahallesi Şubesi Ankara TR69 0011 1000 0000 0082 2093 85
  • KDV oranı %20'dir.
  • Takip eden yıllarda ilave yıllık lisans bedeli talep edilmemektedir.
  • Bilgisayar değişikliği, format atılması gibi durumlarda tekrar lisans bedeli talep edilmektedir.

Bizi Tercih Eden Markalar