Pinea

Özellikler

Pdf formatındaki banka talimatlarınızı, sözleşmelerinizi, yönetim kurulu kararlarınızı, e-genel kurul toplantı notlarınızı – kararlarınızı ve ıslak imza gerektiren belgenizi PAdES formatında güvenle imzalayabilirsiniz.

5070 Sayılı e-İmza kanunu ile e-imza, ıslak imzaya eş değerdir, sadece merasim gerektiren durumlar için kullanılamamaktadır (Evlilik, Tapu işlemleri) bunun haricinde her türlü işlem için e-imza güvenle kullanılabilmektedir.

PINEA 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca PAdES (PDF Advanced Electronic Signature) e-İmza formatında, elektronik imzalı doküman ve dosya oluşturma, imza doğrulama ve zaman damgası hizmeti alabilme amaçlı bir masaüstü istemci yazılımıdır. Oluşturulan e-imzalı dosya uzantısı “pdf” dir.

PINEA Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı, bilgisayar ortamında bulunan pdf dokümanlarına elektronik imza atılmasına ve imzalı dosyaları geçerlilik kontrolünün yapılmasına olanak tanımaktadır. İmza oluşturma ve imza kontrolü ile birlikte, istenirse zaman damgası hizmeti de alınabilmektedir.

Pinea programı ile sadece pdf formatındaki dosyalar imzalanabilmektedir.

Aynı dosyaya birden fazla imza atılabilmektedir. (aynı dokumanın birden fazla kişi tarafından imzalanmasına imkân tanımaktadır)

İmzalanan dosyanın uzantısını değiştirmeden .pdf olarak kaydedilmektedir. Dosya açıldığında içeriğinde e-imza doğrulanabilmekte olup, başka herhangi bir doğrulama aracına ihtiyaç duymamaktadır.

İmzalanacak tek bir dosya seçilebilir ya da dosyalar bir klasör haline getirilip, klasör seçilerek bütün dosyalar aynı anda imzalanabilir.

Zaman Damgası entegrasyonu sayesinde, imzalanan dosyaya e-imza ile birlikte zaman damgası da eklenebilmektedir.

Sınırsız imzalama özelliği ile imzalama başına ücretlendirme yapılmamaktadır, imzalama - kullanım sınırı bulunmamaktadır.

Yazılım kurulum yapılan bilgisayar için lisanslanmaktadır.

İmzalama sırasında sertifika iptal listeleri (SİL/CRL) ve gerçek zamanlı çevrim içi sertifika durum sorgusu (OCSP) aracılığıyla sertifika geçerlilik kontrolü yapılabilmektedir.

İmzalama işleminde imzalı dosyaya zaman damgası ekleme seçeneği de bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak, zaman damgası sunucu hizmeti TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır.

Pinea programı TÜRKTRUST E-imza ve zaman damgası dışında, diğer ESHS’lerin de e-imza ve zaman damgası ürünleri ile de kullanılabilmektedir.

PINEA yazılımının tasarımı ve geliştirilmesi tamamen TÜRKTRUST tarafından gerçekleştirilmiştir.

Teknik Özellikler

1

PINEA Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) "Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğ’inde belirtilen CWA 14169, CWA 14170 ve CWA 14171 standartlarına uygundur.

2

ETSI TS 102 778 PAdES (PDF Advanced Electronic Signature) e-İmza formatı

3

Oluşturulan imzalı dosyalar "PAdES" standartlarına uygundur.

4

Masaüstü olan yazılım, kendi başına (stand alone) çalışma özelliği sayesinde herhangi bir ek kaynağa ihtiyaç duymamaktadır.

5

İmzalama sırasında OCSP ve SİL/CRL kontrolü yapılabilir.

6

RFC-3161 uyumlu zaman damgası özellikleri ile tümleşik olarak kullanılabilmektedir.

7

Ek güvenlik önlemi olarak klavyenin yanı sıra ekranda görüntülenen tuş takımı üzerinden şifre girebilme seçeneği sunulmuştur.

8

PINEA, standartlarla uyumlu her sertifika, akıllı kart ve okuyucu ürünüyle çalışabilir.

Fiyat & Ödeme Seçenekleri

Ürün Perakende satış fiyatı NES paketi içinde
Ürün Lisansı Fiyat bilgisi için detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.
Banka Şube Şehir IBAN
İş Bankası Köroğlu Caddesi Şubesi Ankara TR28 0006 4000 0014 2340 5986 88
Garanti Bankası GOP Şubesi Ankara TR52 0006 2000 3240 0006 2987 03
Şekerbank GOP Şubesi Ankara TR93 0005 9019 5013 0195 0025 56
Denizbank Başkent Ticari Merkez ve Kamu Finansmanı Şubesi Ankara TR31 0013 4000 0038 4603 0000 03
QNBFinansbank Birlik Mahallesi Şubesi Ankara TR69 0011 1000 0000 0082 2093 85
  • KDV oranı %20'dir.
  • Takip eden yıllarda ilave yıllık lisans bedeli talep edilmemektedir.
  • Bilgisayar değişikliği, format atılması gibi durumlarda tekrar lisans bedeli talep edilmektedir.

Bizi Tercih Eden Markalar