Platan - Elektronik Sertifika Hizmetleri Yönetim Yazılımı

Özellikler

Platan Elektronik Sertifika Hizmetleri Yönetim Yazılımı, sertifika üretim işlemlerinin yürütülmesi ile sertifika başvurusundan üretilen sertifikaların dağıtımına kadar tüm işlem adımlarının kayıt altına alınmasını ve takibini sağlayan yazılım bileşenlerini içerir.

Platan, sertifika üretiminin yapıldığı çevrim dışı çalışan sertifika merkezi ile diğer tüm işlemlerin yürütüldüğü istemci-sunucu mimarisine sahip süreç yönetim kısmı olmak üzere iki ana parçadan oluşur. Sertifika merkezi dışındaki işlemlerin web tarayıcısı ve ince istemciler üzerinden yapılmasına olanak tanıdığı için esnek bir mimariye sahiptir.

Başvuru formları üzerinde benzersiz barkod üretimine olanak sağlayan özgün bir yöntemle, sertifika başvuru, üretim ve dağıtım şekli kusursuz biçimde yapılır.

Güçlü ve benzersiz barkod yapısı, başvuru takibini kolaylaştırdığı gibi farklı başvuru tiplerini de (Nitelikli Elektronik Sertifika, e-Mühür, v.b.) otomatik olarak sınıflandırmaya olanak tanır.

Yönetici konsolu, personel yetkilendirme işlemlerine, personel yük dağılımlarının belirlenmesine, iş akışlarının yönetimine ve sertifika merkezi yazılımı ile altyapı koordinasyonuna olanak sağlar.

Başvuruların alınmasından sertifikaların kurye ile teslimine kadar tüm iş adımları, işlem yapan personel ve işlem zamanı bilgisi ile kayıt ve kontrol altında tutulur. İş adımları için, iş ve performans analizine olanak sağlayan zengin istatistik verileri oluşturur.

İnce istemcilerde çalışabilme özelliği sayesinde veri girişi, sertifika profil seçimleri, bilgi kontrolü gibi kritik ve hassas işlemlerin, yüksek güvenlik koşulları altında yürütülmesi sağlanır.

Sertifika merkezi yazılımı, hiyerarşik kök ve alt kök sertifika yapısının oluşturulması, sertifika profillerinin tanımlanması ve kullanıcı sertifikalarının üretilmesi için kullanılır. Sertifika hizmet sağlayıcısı merkez yazılımı, sertifika anahtarlarının ve sertifika üretiminin güvenliği açısından çevrim dışı çalışır. Yazılım, donanım güvenlik modülleriyle (HSM) entegre biçimde çalışabilme özelliğine sahiptir.

Gerçek zamanlı çevrim içi sertifika durum sorgusu (OCSP), sertifika iptal listesi (SİL/CRL) ve zaman damgası hizmetleri, sistem üzerinde kesintisiz verilir.

Sertifika sahipleri, web üzerinden anında sertifika iptali, sertifika askıya alma, sertifika görüntüleme gibi işlemler yapabilirler.

SPIRA kullanılarak, bütün yetkili zaman damgası servisleri üzerinden, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında zaman damgası oluşturmak mümkündür. SPIRA istemci yazılımı, kullanıcı dostu ve platform bağımsız yapısıyla, hızlı, pratik ve ekonomik bir zaman damgası çözümüdür.

Sertifika içerikleri ve uzantıları açısından farklı ihtiyaç ve talepleri karşılamak üzere, esnek bir sertifika profil yönetimi imkanı bulunmaktadır.

Platan, çoklu kök ve alt kök yöntemlerine uygun bir altyapıya sahiptir. İş süreçlerinin ve uygulama yazılımının tasarımı ve geliştirilmesi tamamen TÜRKTRUST tarafından gerçekleştirilmiştir.

Teknik Özellikler

1

Java programlama dilinde geliştirilmiş istemci ara yüzü ve sunucu tarafı yazılımları.

2

Platan'ın yazılım kütüphanesinin desteklediği kriptografi standartları: PKCS#1, PKCS#5, PKCS#7, PKCS#8, PKCS#10, PKCS#11, PKCS#12, CMS, X.509 v3

3

Uluslararası standartlara uygunluk.

4

Platan'ın yazılım kütüphanesinin desteklediği şifreleme algoritmaları: RSA, SHA-1, MD5, DES, 3DES, AES, vb

5

X.509 v3 standardına uygun sertifika ve Sertifika İptal Listesi (SİL/CRL) yapısı.

6

Değişik anahtar uzunlukları kullanabilme olanağı.

7

PKCS#11 uyumlu akıllı kart ara yüzü.

8

PKCS#10 yapısında başvuruları işleyebilme özelliği.

9

RFC-3161 uyumlu zaman damgası hizmeti.

10

RFC-2560 uyumlu OCSP hizmeti.

11

PKCS#11 ve CSP Uyumlu HSM Desteği.

Fiyat & Ödeme Seçenekleri

Ürün Perakende satış fiyatı NES paketi içinde
Ürün Lisansı Fiyat bilgisi için detaylı bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz.
Banka Şube Şehir IBAN
İş Bankası Köroğlu Caddesi Şubesi Ankara TR28 0006 4000 0014 2340 5986 88
Garanti Bankası GOP Şubesi Ankara TR52 0006 2000 3240 0006 2987 03
Denizbank Başkent Ticari Merkez ve Kamu Finansmanı Şubesi Ankara TR31 0013 4000 0038 4603 0000 03

Bizi Tercih Eden Markalar