Microsoft Outlook Uygulaması ve Elektronik İmza

5070 sayılı elektronik imza kanununun "Güvenli Elektronik İmza Oluşturma Araçları"nı tanımladığı 6. Maddesinin "d" başlığı şu şekildedir:

İmzalanacak verinin imza sahibi dışında değiştirilmemesini ve bu verinin imza sahibi tarafından imzanın oluşturulmasından önce görülebilmesini sağlayan imza oluşturma araçlarıdır.

Microsoft Outlook uygulaması, imza sahibine imzalama işleminden önce göstermiş olduğu içerikte, ekranda görüntülenen bilgiden farklı olarak görüntülenmeyen bilgi de içerebildiğinden (eklenmiş dosyalar, zemin rengine sahip yazılar veya arka planda bulunan HTML veya zengin metin biçimlendirme bilgileri ve betikleri gibi) Tüm Microsoft Office uygulamalarında olduğu gibi Microsoft Outlook uygulaması kullanılarak atılan elektronik imzalar, yasa karşısında geçerli olarak kabul edilmemektedir.

Kullanıcılarımızın, elektronik imzalı ve yasa karşısında geçerli belgeler oluşturma isteği doğrultusunda TÜRKTRUST tarafından "TİLİA - Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı" üretilmiş ve kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur.

TİLİA yazılımı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Müşteri Hizmetleri 0850 222 444 6