Seçilmiş Projeler

GEBOS ProjesiProje Konusu


TÜRKTRUST, TOBB tarafından Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi'ni(GEBOS) kurmakla görevlendirilmiştir. Türkiye ile diğer ülkeler arasında yapılan Uluslararası Karayolu Taşıma Anlaşmaları ve bunlara bağlı olarak imzalanan protokoller çerçevesinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca sağlanan geçiş belgelerinin, yetki sahibi firma taşıtlarına dağıtımı, dağıtım işlemlerinin yönetimi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sistemleri ile entegrasyonu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılmaktadır. Bu işlemlerin teknik altyapısı TÜRKTRUST tarafından kurulmuştur. Geçiş Belgesi Otomasyon Sistemi, 8 Ağustos 2016 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir.

TÜRKTRUST Tarafından Sağlanan Hizmetler

  • Sistemin teknik altyapısı tamamen TÜRKTRUST tarafından kurulmuştur.
  • İlgili hizmetlerin verilebilmesi için kullanılacak olan tüm yazılımlar TÜRKTRUST tarafından geliştirilmiştir.
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile veri alışverişinin yapıldığı tüm entegrasyonlar gerçekleştirilmiş ve sürekli güncel tutulması sağlanmıştır.
  • Yurt içi ve yurt dışı tüm entegrasyonlar gerçekleştirilmiş ve sürekli güncel tutulması sağlanmıştır.
  • TÜRKTRUST, sistem kurulumu süresince ve kurulduktan sonra danışmanlık hizmetleri ve sistem kurulumu ile ilgili işletme ve gözetmenlik hizmetleri sunmaktadır. Merkezi ve yerel birimlerdeki ilgili personelin eğitimleri de TÜRKTRUST tarafından verilmiştir.