CMMI Düzey 3

CMMI Düzey 3

YAZILIM SÜREÇLERİMİZ CMMI DÜZEY 3 SERTİFİKASI İLE BELGELENMİŞTİR.

TÜRKTRUST Bilgi İletişim ve Bilişim Güvenliği Hizmetleri A.Ş.; AR-GE Merkezi ve Kalite Sistemleri Müdürlüğü, 24.01.2020 tarihinde Ankara/TÜRKİYE’deki yerleşkesinde CMMI Enstitüsü’nün CMMI® Düzey 3 uyarınca yapılan Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu belge yenileme değerlendirmesini başarıyla tamamlamıştır.

https://cmmiinstitute.com/pars/appraisals/62874/details

CMMI, nihai olarak organizasyonların performansını artıran kurumsal ve etkin süreçlerin kritik öğelerini oluşturan bir yetenek iyileştirme çerçevesidir.

Düzey 3 olgunluk değerlendirmesi, organizasyonun faaliyetlerini kurumsal düzeyde “tanımlı” bir şekilde yürüttüğünü belirtir.

TÜRKTRUST yazılım hizmetlerinde gereksinim, tasarım, kodlama ve test süreçlerini CMMI L3 süreçlerine uygun bir şekilde uygulamakta, projelerini doğru ve zamanında tamamlayarak, müşterilerine sorunsuz ve kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Hizmet kalitemizi sürdürmek amacıyla, şirket iç süreçlerimizin iyileştirme çalışmaları, performans değerlendirmeleri, iç denetim faaliyetleri, kalite denetimleri, kod kalitesi ölçümleri, süreç performans ölçümleri, mühendislik süreç değerlendirme ve yönlendirme faaliyetleri planlı olarak devam etmektedir.

CMMI Nedir?

CMMI (Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu; Capability Maturity Model Integration) bir süreç modeli olup, yazılım süreçlerinin (Yazılım planlama, geliştirme, yapılandırma vb.) olgunluğunu değerlendirme modelidir.

CMMI, kurumların kaliteli ve müşteri ihtiyacını karşılama odaklı ürün ve hizmetler geliştirme yeteneğini, iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen entegre edilmiş en iyi uygulamalar bütünüdür.