Proje ve Entegrasyon Hizmetlerimiz

Proje ve Entegrasyon Hizmetlerimiz

TÜRKTRUST, AR-GE merkezinde ürün geliştirme çalışmalarını yürütmektedir. AR-GE Merkezinde geliştirdiği yazılımların başında, TÜRKTRUST'ın kendi elektronik sertifika hizmetlerinde kullandığı Elektronik Sertifika Hizmetleri ve Zaman Damgası Yönetim Yazılımları gelmektedir. Bununla birlikte, bireysel kullanıcılar için, bilgisayar ve İnternet ortamındaki her türlü dosyayı ve veriyi elektronik olarak imzalayabilmelerini sağlayan ve aynı zamanda imzalı dosyayı açıp, imza doğrulaması yapabilen, Mevzuata uyumlu Güvenli Elektronik İmza Oluşturma ve Doğrulama Yazılımı geliştirilmiştir. Yazılım ve uygulama geliştiriciler için, yazılımlarına e-İmza entegrasyonunu hızlıca yapabilmelerini sağlayan Java ve C++ ile geliştirilmiş e-İmza Yazılım Kütüphaneleri (ARNICA) ayrıca pazara sunulmuştur.

Hizmetlerimiz  • E-İmza Entegrasyon Çözümleri
  • Kurumsal Açık Anahtarlı Altyapı (PKI) Çözümleri
  • ESHS (CA) Kurulum ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Bilişim Güvenligi Yazılım, Uygulama ve Entegrasyon Çözümleri
  • Eğitim ve Danışmanlık
  • Anahtar Teslim Yazılım Projeleri
  • E-İmza / M-İmza (Elektronik İmza ve Mobil İmza) Entegrasyon Hizmetlerimiz

E-İmza / M-İmza (Elektronik İmza ve Mobil İmza) Entegrasyon Hizmetlerimiz

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca elektronik imzalı veri oluşturma ve bu veriler üzerindeki imzaların doğrulanması işlemlerinin yürütülebilmesi için, ilgili yazılım bileşenlerinin mevcut uygulama yazılımlarına entegre edilerek, elektronik imza kullanım özelliğinin kazandırılması, ARNICA e-İmza Yazılım Kütüphaneleri ile sağlanmaktadır.

Uygulama yazılımlarına, güvenli elektronik imza oluşturma ve doğrulama kütüphaneleri entegre edilerek elektronik imza oluşturma ve imza doğrulama özellikleri eklenebilmektedir. Kütüphaneler tarafından sağlanan fonksiyonlar aracılığıyla, imzalama ve imza doğrulama işlemleri sırasında, sertifika doğrulaması, sertifika iptal listesi (SİL/CRL) ve gerçek zamanlı çevrim içi sertifika durum sorgusu (OCSP) kontrolleri yapılabilmektedir. Zaman damgası hizmeti de imza oluşturma işlemleri ile tümleşik olarak kullanılabilmektedir. Oluşan elektronik imzalı verilerin daha sonraki tarihlerde doğrulanabilmesi için, imzalanmış veri üzerine zaman damgası aracılığıyla anlık zaman bilgisi eklenebilir. Zaman damgası sunucu hizmeti isteğe bağlı olarak TÜRKTRUST tarafından sağlanmaktadır.

Kendi yazılım yetenekleriyle, mevcut uygulama yazılımına e-İmza entegrasyonu yapmak isteyen teknoloji firmaları için, ARNICA e-İmza Yazılım Kütüphaneleri doğrudan sağlanabilmektedir. Hizmet paketi içinde, bakım ve destek şartlarının yanısıra, telefon ve e-posta ile destek sunulmaktadır.

Ayrıca, kuruluşların tercih etmesi durumunda, ARNICA e-İmza Yazılım Kütüphaneleri de dahil olmak üzere tüm entegrasyon ve yazılım destek faaliyetleriyle birlikte, anahtar teslim proje hizmetleri de TÜRKTRUST tarafından verilmektedir. Örnek projelerimiz hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Türkiye genelinde ve yurt dışında, yüze yakın kuruluşta TÜRKTRUST ARNICA e-İmza Yazılım Kütüphaneleri kullanılmaktadır. Yazılım, garanti koşullarıyla sunulmakta, bakım ve destek hizmetleri içermektedir.

ARNICA yazılım bileşenlerinin tasarımı ve geliştirilmesi tamamen TÜRKTRUST tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bizi Tercih Eden Markalar